Kaş Yeme İçme Rehberi

Tatil dediğimiz şeyi dört gözle beklediğimizi göz önüne aldığımızda yemek içmek muhabbetleriyle ilgili ilk söyleyebileceğimiz şeylerden biri kesinlikle gittiğimiz yerden memnun kalmak istediğimiz. Hani ne lüks olmasına gerek var, ne dünyaca ünlü şeflerin o yemekleri yapmasına gerek var. Zaten sınırlı olan tatilimizde tek istediğimiz, olduğumuz yerden veya yediğimiz içtiğimiz şeylerden mutlu olabilmek ve bunun cebimizi yakmaması. Kaş gerçekten mekan dolu bir yer ve nerede ne yiyeceğini seçmek insana baya bir zor geliyormuş, özellikle de çok az vaktiniz varsa. Normalde sadece en beğendiğim yerleri paylaşırım ama gidip de memnun kalmadığımız mekanlar olmuyor mu? Tabi ki oluyor. O yüzden ben bu sefer en sevmediğimden başlayıp, devamında gidip de memnun kaldığım mekanlardan bahsedicem size biraz. Aslında bu sevmediğim yerleri çok sık paylaşmamamın nedeni yaşanmış olabilecek her türlü aksiliği düşünüp ‘’şundan şöyle olmuştur, bundan böyle olmuştur’’ diye düşünmemden. Fakat… iş ukalalığa bürününce durum biraz farklı oluyor. Müşteri memnuniyetini zerre umursamayan, gözünde sadece para olan işletmelere öylesine saygım yok ki gidip de maalesef edindiğim tatsız deneyimi paylaşmak istedim.

Bay Rıza

Aslında niyetimiz Bay Rıza’nın hemen karşısındaki muhtemelen oranın en iyi meyhanecilerinden biri olan Üzüm Kızı’nda oturmakken planımızın spontane gelişmesinden dolayı rezervasyon yaptıramadık, doğal olarak da çok doluydu ve yer bulamadık. Tek olsam kesinlikle bir yer beğenene kadar dolanmaya devam ederdim ama babamın dizindeki sakatlıktan dolayı daha fazla kendisini yürütmek istemedim ve Bay Rıza’ya oturmak gibi bi hatada bulunduk. Baktığınızda her şey muazzam gözüküyor, manzaraya zaten diyecek tek bir söz yok mekan müthiş, ama hizmet… Instagram storymde de buraya aynen yazdığım gibi mekan süper hizmet rezalet tarzı bir şey yazdım ve oradaki arkadaşlara neden memnun kalmadığımızı açıkça anlatmamızın üzerine ertesi gün artık instagram yetkilileri her kimse(bu arada ‘’yetkilileri’’ de olduğunu sanmıyorum bence baya random biriydi) ‘’çok merak ediyoruz size hizmet rezalet dedirtecek kadar ne oldu?’’ diye oldukça ukala bir mesaj attı. Ailesi senelerce meyhane de dahil olmak üzere birçok yerde işletmecilik yapmış bir insan olarak neyin ne olduğunu biliyorum. Nitekim ailemin mekanlarında ben de çalıştığım için herkesi memnun etmenin mümkün olmadığının da farkındayım. Ancak bazı şeyleri anlamakta güçlük çektim, kendilerine attığım mesajı da direkt kopyala yapıştır buraya bırakacağım : ‘’ Merhaba, öncelikle hizmetinizden memnun kalmamış bir müşteriye atmanız gereken ilk mesaj bu tarzda olmamalı 🙂 İlk olarak oturduğumuzda garson arkadaş sanki orada çalışmıyormuşcasına konudan alakasızdı. Bize mezeleri sayamadı bile, “şu var mı, bu var mı” şeklinde sorarak öğrendik. Önce yoğurtlu semizotu var dendi, yaklaşık 15 dk sonra aynı arkadaş geldi yokmuş dedi. Siparişlerimiz geldiğinde rakı hala masada değildi. Rakıyı tekrar hatırlattığımızda getirmeye gittiler ama zaten sipariş üstünden çok zaman geçmişti ve bir de gelip “yeni rakı yok yeşil efe olur mu” diye soruldu. Siparişler verildikten sonra yeni rakı yoksa kalkalım demek gibi bir şansımız olmadığından oturmaya devam ettik, sadece daha fazla sipariş vermedik. Rakı geliyor su yok, su geliyor buz yok. Yemek bittikten sonra garson arkadaşlar bize çay içip içmeyeceğimizi sordular içeriz dedik. 5 dk sonra falan gelip çayımız bitmiş yeni demliyoruz sonra verelim dediler. İşletmenizde koordinasyon eksikliği var, mutfakta ne varsa çalışanlar mutlaka bilmek zorunda. Ayrıca verdiğiniz balık kokoreçin içindeki ürünler de taze değildi, bütün gece mide bulantısı yaptı.’’

Bana ilk atılan mesajın aslında iyi niyetli bir merak olduğunu ve benim yanlış anladığımı düşünmek isterdim ama ‘’hizmet rezalet dedirtecek kadar ne olmuş’’ sorusuna verdiğim yanıta görüldü attıkları için bu ihtimali de elemiş oldum. Özetle böyle yani, bir daha ASLA gitmem, zaten bu şekilde giderlerse de pek olurları yok gibi geliyor bana.

İlk defa böyle sevmediğim bir yeri detaylı şekilde anlattım size ve bunu çok da sık yapmayı düşünmüyorum, şimdi gelin Kaş’ın birbirinden güzel mekanlarına bakalım :

Pell’s Gece/Gündüz/Lezzet

Burası isminden de anlayacağınız gibi günün her saatinde gidilebilecek mekanlardan biri. Kahvaltılarına özellikle hayran kaldım… Yaptığı her şeye çok özenen ve ince ince uğraşan mekan bulmak çok da kolay bir şey değil fikrimce ama Pell’s bu konuda gerçekten harika, önünüze gelen her şeye ne kadar emek verildiğini görebiliyorsunuz her şeyden önce. Fiyatlar Kaş ortalamasının bir tık üzerinde ama mekan sadece Kaş ortalamasının değil genel ortalamanın çok tık üstünde o yüzden değer. Özellikle mekanın limon ağaçlarının arasında olması, o huzuru falan net bitirdi beni.. Tabi ki bu kadar güzel bir mekana çok talep oluyor, rezervasyon yaptırmadan giderseniz kapıdan dönmeniz çok olası. Duyduğum kadarıyla kokteylleri de çok güzelmiş ama bu sefer deneme fırsatım olmadı, kısmet bir dahaki sefere 😛

Adres: Andifli, Topçu Sk. No:20, 07580 Kaş/Antalya

Biiisstt

Kaş’ta en güzel gün batımı nerede izlenir derseniz vereceğim cevap kesinlikle Biiisstt olur. Marina manzarasına karşı yumoş minderlerde oturup kahve çay bir şeyler içebileceğiniz şirin mi şirin bir yer. Burada hiçbir şey yemediğim için lezzetleri konusunda bir fikrim yok ama mekanın atmosferi inanılmaz güzel. Bildiğim kadarıyla sandviçleri de çok güzelmiş ama ben tok olduğumdan akşamüstü birasını tercih etmiştim ama mekandan ayrılırken keşke Kaş’ta daha uzun vaktim olsaydı diye düşünmedim de değil…

Adres: Andifli, Hükümet Cd. no:6, 07580 Kaş/Antalya

Helios

Helios’u ilk olarak ‘’Bi’lokma’nın yerine açılan mekan’’ olarak duymuştum ama aslında burayı ziyaret etmek gibi bir planım yoktu. Bay Rıza’da yaşadığımız kötü akşam yemeğinden sonra kendimizi Helios’ta bulduk. Maalesef mezeleri hakkında hiçbir yorum yapamıyorum çünkü öteki restoranda yediğim bayat balık kokoreç midemi o kadar kötü yaptı ki tek lokma bi şey yiyemedim. Yalnız mekanın atmosferi, çalışanların tatlılığı falan çok güzeldi. Biiisstt ile karşılıklı oldukları için aynı marina manzarası burada da var, ve gerçekten çok huzurlu bir mekan. Hani balıkları mezeleri güzeldir değildir bilemem evet ama rakı içip muhabbet etmek için harika müzikleriyle Helios’un nokta atışı olucağına inanıyorum.

Adres: Andifli, Hükümet Cd. No7, 07580 Kaş/Antalya

Nereid Meyhanesi

Nereid’de Kaş’ta gidebileceğiniz en güzel meyhanelerden biri. Servisi, hizmeti, kalitesi her şeyiyle çok başarılı. Kalabalık günlerde servis bir tık aksıyor okay ama o kadar da olur yani. Bir de biliyorsunuz içkilerin fiyatları aldı başını gidiyor, bu yüzden güzel bir uygulama yapmışlar burada : belli bir miktar harcama koşuluyla kendi içkinizi kendiniz getirebiliyorsunuz böylelikle çok ağır hesaplar ödemekten kaçınmış oluyorsunuz. Burası da Kaş manzarasını izleyebileceğiniz yerlerden biri ve mezeleri de çok başarılı. Çoğu iyi restoranda olduğu gibi rezervasyon şart, aman kapıda kalmayın!

Adres : Andifli, Süleyman Sandıkçı Sk., 07580 Kaş/Antalya

Gagarin

Gagarin size ta eeenn yukarıda bahsettiğim Üzüm Kızı Meyhane’nin hemen altında bulunuyor. Ben burada pek uzun takılamadım ama ‘’Ben Kaş’a gidiyorum’’ dediğimde birçok kişinin ilk önerdiği mekanlardan biri olduğu için biraz da olsa bahsetmek istedim. Özellikle Aylin Aslım’ın kendi barı olduğundan ve playlistleri falan kendi hazırladığından rock müzikle ilgilenenler için müzikleri bomba iyi demek yanlış olmaz. Kokteylleri nasıldır bilemiyorum ama tam biralık mekan. Son zamanlarda biraz eski kalitelerini bozmuşlar sanırım ben pek övülücek bir şey bulamadım burada ama ilgisini çeken gidip bi’ bakabilir.

Adres : Andifli, 07580 Kaş/Antalya

Mavi Bar

Kaş deyince akla ilk gelen mekanlardan biri Mavi Bar çünkü kendisi Kaş’ın en eski mekanlarından. Rengarenk sandalyeleriyle sanki buraların sembolü olmuş gibi. Kaş’a geldiğimizde yol yorgunluğunu atmak üzere oturup bir bira içerken tanıştık biz burayla. ‘’Biranı iç ve git’’ kafasında bir mekan, yiyecek atıştıracak bir şey yok ancak dışarıdan alıp gelebiliyorsunuz. Fiyatlar her yerdeki gibi, 25-30 TL gibi. Kokteyllerini denemedim ama daha önce kokteyllerinin övüldüğünü çok duydum. Oldukça salaş ve yüksek sesli rock müzik çalan bir mekan, ama bence bir kez için bile olsa o rengarenk sandalyelere bi’ oturulmalı.

Adres : Andifli, Cumhuriyet Meydanı no:2, 07580 Kaş/Antalya

Deja Vu

Deja Vu böyle tam olarak akşam yemekten sonra bir bira ya da bir kahve falan içmek için uğramalık bir yer. Gün batımı için de değerlendirilebilir ama akşamları çaldıkları müziklerle falan çok keyifli mekan. Sandalyeleri keşke biraz daha rahat olsa ve daha uzun oturabilsem diye düşünmüştüm ama bu mekan bana erkenden yaşlandığımı hatırlattı… Yüksek sesli müzik sevmiyorsanız pek hoşlanacağınız bir mekan olmaz sanıyorum ama eğlenmek için birebir kesinlikle.

Adres : Hükümet Caddesi No:12, Kaş 07580, Türkiye

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s