Sadece Yurt Dışında Bulabileceğiniz 8 Popüler Marka

Sizi bilmem ama ben ne zaman yurt dışına gitsem, hep alışverişe düşük bir bütçe ayırmaya çalışırım. Ne zaman bir şeyi satın almayı düşünsem kendime ‘’bunu gerçekten istiyor muyum?’’ ‘’taşırken zorlanır mıyım?’’ diye sorarım ama her zaman işler planladığım gibi gitmiyor tabi….. Bazı markalar var ki ne zaman içine girip gezmeye başlasam böyle midemde bi kelebekler uçuşmaya başlıyor, yok efendim kalbim pır pır ediyor. ‘’Bu mağazalardaki her şey süper!!!’’ hissiyatından ziyade gezmekten inanılmaz keyif aldığım ve Türkiye’de bulamadığım mağazalardan bahsediyorum. Evet, başlayalım :

Urban Outfitters

Eğer alışverişe ufacık bir ilginiz bile varsa, bu markayı duymamış olmanıza ihtimal bile vermiyorum. Tamam kabul, fiyatları pek uygun değil. Ama aslında döviz kuru bu kadar kafayı yemeden önce fiyatları oldukça ortalamaydı hatta fiyat performansa bakıldığında çok çok iyiydi. Maalesef şimdiki durumdan ötürü yalnızca bir şeyi GERÇEKTEN çok beğendiysem alıyorum ama ürünlerinin güzelliği kesssinlikle tartışmaya açık değil. Yoğunlukla kıyafet olmak üzere kırtasiye ve dekorasyon ürünleri, değişik kitaplar, ojeler ve aynı zamanda Champion, Guess, The North Face gibi ünlü markaların ürünlerini de satıyorlar. Baktığınızda her telden çalıyorlar demek mümkün. Yalnızca bir şeye dikkat etmek gerekiyor, bir hediyelik eşyacıda veya ürüne göre başka bir mağazada bulabileceğiniz bir ürünü acele edip de oradan almayın. Diğer bazı markalara göre daha pahalıya sattıkları ürünler de oluyor. Örneğin ben bir Rick and Morty bardağı almıştım, yanlış hatırlamıyorsam €20 idi. Ertesi gün başka bir mağazada aynısını €12ye görüp baya bi yıkılmıştım. Aşağıya bırakacağım internet sitelerinden ürünlerine göz atabilirsiniz.

Website : https://www.urbanoutfitters.com/

Nerelerde var? : Almanya, İtalya, Belçika, Danimarka, Hollanda, İsveç, Amerika, İngiltere, İskoçya, İspanya, Fransa ve Kanada’da olmak üzere toplamda 245 şubeleri var.

Flying Tiger Copenhagen

Yaklaşık 5 yıldır en sevdiğim mağaza olma özelliğini hiçbir markaya kaptırmamayı beceren bir marka… Tiger! Milano’ya ilk gittiğimde arkadaş tavsiyesiyle gittiğim ve bir daha en azından kalben hiç içinden çıkamadığım bir yer burası. Daha çok dekorasyon üzerine diyebilirim ama burada kıyafet dışında da birçok şey var. Her ay ürünlerini değiştirdikleri için her gittiğimde bambaşka bir şeyler bulmaktan çok keyif alıyorum ve her gittiğimde de birkaç torba dolusu alışveriş yapıyorum, gittiğim yerde birden fazla şube varsa HEPSİNE gidiyorum hiçbir ürünü kaçırmamak için. Tamam kabul, kulağa pek de normal gelmiyor olabilir ama inanın Tiger tarzı dekorasyonlardan hoşlanıyorsanız veya işinize yarayan bir şeyler bulmuşsanız bir süre sonra bağımlısı olduğunuzu fark ediyorsunuz asfjd. Tiger’la ilgili en güzel şeylerden biri de genel olarak fiyatlarının aşırı düşük olması. €1-2’ya bulabileceğiniz bir sürü güzel ürün var, o yüzden de çok fazla kişiye hediyelik falan alıcağım zaman Tiger genelde ilk tercihim oluyor. İnternet sitelerinin tasarımı biraz karışık, bütün ürünleri görmek maalesef mümkün değil ama fikir edinmek için bakmak isterseniz…

Website : https://flyingtiger.com/en-US

Nerelerde var? : Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Kore, Litvanya, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, İsviçre, İsveç, Birleşik Krallık, Amerika, Macaristan, Letonya ve Faroe Adaları olmak üzere 900’den fazla şubeleri var.

Brandy Melville

Seneler önce daha ufacık bir veletken tamamen tesadüfi şekilde keşfettim Brandy Melville’i. Herhalde bu mağazayı keşfedişimin üzerinden yalnızca birkaç ay sonra ne kadar ünlü olduğunu ve ne kadar kaliteli ürünlere sahip olduğunu başka bir yerden öğrenmiştim ama artık her şey için çok geçti, ben çok uzaklardaydım….. Şaka bir yana, tam olarak kendi tarzımı yansıttığını düşündüğüm ürünleri var. Yalnızca kıyafet ve aksesuar üzerine ve tabi ki fiyatlar da öyle aşırı uygun değil, ama içinize gerçekten sinen bir parça bulduysanız vereceğiniz paraya değeceğinin garantisini rahatlıkla verebilirim. Şu kimonolar henüz moda olmadan önce oradan aldığım kimonoyu HALA giyiyorum ve bu bahsettiğim 2013 yazında aldığım bir ürün. Kumaşlar falan çok kaliteli olduğu için bi aldığınızı yıllarca giyebiliyorsunuz özetle. Aşağıya kimonomla bir fotoğrafımı bırakıcam. Çünkü canım kimonom.

Website : https://www.brandymelvilleeu.com/

Nerelerde var? : Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika, Kanada, Hong Kong, Singapur, Tayland

Lululemon

Bu marka önerisi spor düşkünleri için gelsin… Lululemon harika bir spor ürünleri mağazası ama ben daha ziyade Yoga için aşırı uygun olan ürünlerinden bahsedeceğim şimdi. Bi kere üzerinde yokmuş gibi hissediyorsun. Ürünlerin çoğu tamamen üzerine yapışıyor ve senden bir parçaymış gibi hissettiriyor. O yüzden yoga pozlarında çok rahat ediyorsun çünkü üzerinde ne kadar az şey varmış gibi hissedersen o kadar rahat edersin. Aynı zamanda çok da hafifler, çantaya falan attığınızda asla ağırlık yapmıyor. En güzel noktalarından biri de taytta ASLA diz yeri yapmıyor. Çok fazla modeli ve çeşidi olduğu için istediğin şeyi bulmak çok kolay. Sadece yoga değil tabii, birçok spor türüne göre de kıyafetleri var. Yoga matları çok iyi, asla kaymıyorlar. Taytların materyali çok kaliteli ve buna rağmen yurt dışının fiyatıyla çok pahalı olmuyor AMA tabi ki Türk lirasına çevirdiğinizde 600-700 TL civarı. Fakat tekrar tekrar dediğim gibi ürünler o kadar kaliteli ki ömürlük kullanmak için bir sefer o para verilebilir.

Website : https://shop.lululemon.com/

Nerelerde var? : Amerika, Birleşik Arap Emirlikleri, Avusturalya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, İrlanda, Japonya, Meksika, Malezya, Yeni Zelanda, Katar, Singapur, Güney Kore, İsveç, İsviçre, Tayvan, Hollanda, Birleşik Krallık

Forever 21

Ürünleri kesssinlikle sadece 1 sene içinde perte çıkacak olan, ama bile bile ürünlerinden vazgeçemediğim Forever 21! Hani şu Instagram’de gördüğümüz klasik cool kız kıyafetleri vardır ya, hepsi buradan işte. Sürekli bi mesaj verme kaygısı taşıyan tişörtleri her ne kadar artık aşırı klasikleşmişse de hala kendime engel olamıyorum mağazanın girişini gördüğüm zaman. Mesela güzel bi şort görüyorsunuz diyorsunuz ki harika, tam benlik. Sonra şort size bakıyor, siz şorta. Çünkü Türkiye’de yaşadığınızı hatırlıyorsunuz ve o şortu sakince yerine asıyorsunuz.. En azından durum bende genelde bu şekilde gelişiyor. Yine de sosyal medyanın o havalı kızlarında gördüğünüz bütün ürünleri, aynısı yoksa çok benzerlerini, burada bulabileceğinizin garantisini verebilirim.

Website : https://www.forever21.com/us/shop

Nerelerde var? : Amerika, Avusturya, Almanya, Hollanda, Fransa, İspanya, Hong Kong, Singapur, Dubai, Belçika…

Ohh Deer

Benim gibi kırtasiye ürünleri ile kafayı bozdunuz mu? Milyon tane defteriniz var ama kullanmaya kıyamıyor musunuz??? İşte size düşecek bir çukur daha!!! Ohh Deer’in kırtasiye ürünleri gerçekten efsane. Yalnız şube konusunda biraz sıkıntılı bir marka Ohh Deer, İngiltere’de tesadüfen girdiğim bir yerde ürünlerini bulduktan sonra keşfettim kendilerini. İyi haber : her yere kargo gönderiyorlar. Yani açıkçası benim şansım ürünlerin kalitelerini direkt dokunarak görmek oldu, internet üzerinden kırtasiye ürünü alışverişi ne kadar keyifli olur o kadarı tartışılır ama ürünlerinin aşırı şekerliği kesinlikle tartışmaya kapalı. Bütün özel günler için koleksiyonları var ve sadece kırtasiye ürünü değil, aynı zamanda dekorasyon eşyaları ve aksesuarlar da satıyorlar. Ben yeterince anlattım, siz de internet sitelerini ziyaret ederek büyülenebilirsiniz.

Website : https://ohhdeer.com/

Nerede var? : Loughborough ve Ipswich (İngiltere)

Uniqlo

Uniqlo aslında bahsettiğim diğer markalardan biraz daha ayrı duruyor benim için, yukarda yazdığım markaların dükkanlarına girmezsem elim ayağım titrer ama Uniqlo’nun o kadar delisi değilim. Bu listeye dahil olmasının sebebi bi kere hediyelik kıyafet arayışındaysanız size çok güzel seçenekler sunuyor. Özellikle erkek kıyafetlerinde ve çeşitli koleksiyonlarında, mesela ben Marvel’a özel çıkardıkları koleksiyona denk gelmiştim ve çok şeker tişörtler vardı, oldukça başarılı olduklarını düşünüyorum. Ürünlerin kalitesi ortalamanın üzerinde, e tabi fiyatlar da ona göre. Ama indirime denk gelirseniz bbbayaaa bi fazla indiriyorlar fiyatları. Şu bi’ ara herkesin üzerinde olan pelüş hırkalardan bulmuştum €4’ya ve hani ne kadar sıcak tuttuğunu anlatamam. Dışardan ilginizi çekmese bile en azından koleksiyonlarını kontrol edin derim, hoşunuza gidecek bir şey bulabilirsiniz.

Primark

Favorimi her zamanki gibi en sona bıraktım… Burası bizim gibi BELEŞÇİLERİN tek adresi. Primark çoğunlukla kıyafet üzerine ama ayakkabı, ev dekorasyonu, aksesuar ve bizlere kanser olma sözü vermiş makyaj malzemeleriyle her şeyi satıyorlar desek yanlış olmaz. Benim Primark’ı bu kadar sevmemin nedeni, şimdiye kadar girdiğim bütün mağazalarının AŞIRI BÜYÜK olması. 4-5 kattan falan bahsediyorum… €20-30’a alabileceğiniz şeyler de var, €2’ye alabileceğiniz güzel ötesi kıyafetler de. Benim kıyafetten yana şansım pek yaver gitmedi Primark’ta şimdiye kadar çünkü fiyat performans yani, çok kalitesiz ürünlerin çoğu. Ama eğer vaktiniz varsa ve hiçbir kıyafeti kaçırmadan mağazayı gezerseniz bir şey bulmadan çıkmanız mümkün değil. Ben Primark’tan daha ziyade dekorasyon ve aksesuar ürünleri almayı tercih ediyorum. Burada Pull&Bear’da 50 TLye alabileceğiniz küpeleri orada aynı kaliede €1’ya bulabiliyorsunuz ve inanın aksesuarda kalite aynı. Veya valizimde parmağımı sokacak yer kalmayana kadar dekorasyon ürünü alıyorum çünkü çok ilginç şeyler var ve genelde Türkiye’de bulamadığım tarzdalar. Eğer yolunuz düşerse, hiçbir ihtiyacınız yoksa bile en azından basic tişört koleksiyonunuzu genişletmek için harika bir fırsat olabilir.

Website : https://www.primark.com/en/

Nerede var? : Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Portekiz, Slovenya, İspanya, Birleşik Krallık, Amerika

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s